Piaskowanie Felg Stalowych I Aluminiowych

Piaskowanie felg

Piaskowanie felg zarówno stalowych jak i aluminiowych to najlepsza metoda usunięcia z nich korozji i innych zanieczyszczeń. Tradycyjne niegdyś sposoby oczyszczania przy pomocy papieru ściernego pozostawiają wiele do życzenia jeżeli chodzi o dokładność i ogólnie rezultat końcowy. I nawet najbardziej sprawne dłonie nie dorównają ówczesnym profesjonalnych technologiom. Gdyż metoda piaskowania gwarantuje nie tylko osiągnięcie efektów w trudno dostępnych miejscach felgi, ale także nienaganną gładkość powierzchni.

Na czym polega piaskowanie felg?

Oczyszczanie powierzchni z zanieczyszczeń i rdzy poprzez piaskowanie to bardzo istotny proces poprzedzający malowanie. Inaczej jest to obróbka ścierna felgi. A polega ona na działaniu pod dużym ciśnieniem strumieniem sprężonego powietrza zmieszanego z licznymi drobinkami ściernymi. Połączenie takie zapewnia zarówno czystą jak i gładką powłokę. Ponadto zastosowane podczas piaskowania środki antykorozyjne pozwalają na dłuższy czas zabezpieczyć felgi przed ponownym wystąpieniem korozji.

Piaskarka kontra pistolet

Serwisy lakiernicze zajmujące się piaskowaniem oraz malowaniem proszkowym na wyposażeniu warsztatu mogą posiadać różne narzędzia do wykonywania tego rodzaju usług. Z pewnością najbardziej skuteczne okazują się być piaskarki, które są bardziej precyzyjne w działaniu niż klasyczne pistolety. Ich niebywałą zaletą jest również dużo większa moc oraz opcja zasysania zużytego ścierniwa. Ponadto nowe wynalazki kabinowe zapobiegają poprzez przeprowadzenie procesu w zamkniętej przestrzeni osadzaniu się kurzu i innych zanieczyszczeń z powietrza. Piaskarki kabinowe jednak nie są komorami mobilnymi, tak jak inne na przykład syfonowe.

Malowanie proszkowe – kolejny etap po piaskowaniu

Kiedy już drobinki piasku idealnie złuszczą starą zniszczoną powłokę i wypolerują wszelkie zakamarki felgi, wtedy jest ona solidnie przygotowana pod kolejny proces. Można zatem uznać, że oczyszczanie stanowi tak zwany fundament sukcesu renowacji. Zaś malowanie proszkowe to ostatni krok do sukcesu. I w tej fazie farba w postaci proszku zostaje naniesiona techniką natrysku na przygotowaną wcześniej powierzchnię. Cząsteczki lakieru przeciwnie naładowane do ładunku elektrycznego elementu osadzają się na nim, a następnie w specjalnym piecu, w temperaturze około 200 stopni następuje proces polimeryzacji powłoki. Uzyskane w ten sposób rezultaty to przede wszystkim duża odporność na korozję, chemikalia i uszkodzenia mechaniczne. A zatem w procesie renowacji felg precyzyjne piaskowanie w połączeniu z malowaniem proszkowym pozwala osiągnąć doskonały efekt.

About Author