Loader
Malowanie proszkowe- ochrona przed korozją - Malowanie proszkowe
malowanie proszkowe felg

Malowanie proszkowe

Profesjonalna usługa malowania proszkowego różnego rodzaju konstrukcji stalowych i aluminiowych

malowanie proszkowe ogrodzen

Malowanie proszkowe

Malujemy: felgi, kołpaki, zderzaki, profile stalowe i aluminiowe, bramy, furtki, balustrady i inne elementy ogrodzenia w pełnej gamie kolorów RAL.

Malowanie proszkowe- ochrona przed korozją

Ochrona przed korozją- malowanie proszkowe

Szereg elementów stalowych i aluminiowych typu felgi samochodowe, przęsła bram i ogrodzeń, balustrady, słupki ogrodzeniowe, narażonych jest na wzmożone działanie czynników korozyjnych. Środowisko, w jakim są one użytkowane, sprzyja ich szybszemu zużywaniu. Dlatego ważne jest odpowiednie zabezpieczenie powierzchni. Postępująca korozja nie tylko wpływa na obniżenie estetyki, ale także poprzez zmiany elektrochemiczne osłabia całą konstrukcję.

Przyczyny i rodzaje korozji

Korozja powierzchni metalowych to naturalny proces chemiczny lub elektrochemiczny, jednak niepożądany z naszego punktu widzenia. Żelazo, będące składnikiem stali, w wyniku kontaktu z czynnikami atmosferycznymi, utlenia się. Efekt tego możemy obserwować w postaci charakterystycznego rudego nalotu- rdzy. To tlenki i wodorotlenki żelaza. W zależności od czynników powodujących ten proces wyróżniamy korozję chemiczną i elektrochemiczną. W pierwszym przypadku czynnikiem katalizującym korozję jest powietrze. Na metalowej powierzchni tworzą się tlenki metalu. Korozja elektrochemiczna powstaje, gdy czynnikiem korodującym jest woda. Pod jej wpływem na powierzchniach stalowych tworzą się mikroogniwa korozyjne. Wskutek różnic potencjałów między tworzącymi się anodami i katodami, następuje przepływ ładunku, co w prostej drodze prowadzi do tworzenia się tlenków żelaza, czyli rdzy.

Malowanie proszkowe w walce z korozją

Bez względu na rodzaj korozji, zabezpieczeniem powierzchni metalowych przed pojawieniem się rdzy będzie odizolowanie ich od czynnika korozyjnego. Doskonale wspomaga ten proces malowanie proszkowe. Odpowiednio przygotowane powierzchnie metalowe, przed malowaniem proszkowym warto poddać fosforanowaniu. Podnosi to znacznie odporność na utlenianie, a także poprawia właściwości przyczepne materiału.

Technologia malowania proszkowego umożliwia dokładne pokrycie powierzchni obrabianych  warstwą farby o równej grubości w każdym miejscu. Dzięki temu tworzy się szczelna bariera dla czynników korozyjnych takich jak powietrze, woda czy inne substancje chemiczne. To idealne rozwiązanie dla takich elementów stalowych czy aluminiowych jak felgi samochodowe, ogrodzenia, bramy, furtki, balustrady czy meble ogrodowe, które z racji warunków użytkowania muszą być odporne na ich działanie. Dodatkową zaletą malowania proszkowego jest dotarcie cząsteczek farby do każdego zakamarka, kąta czy załamania. Dzięki temu bariera ochronna jest jeszcze bardziej skuteczna. Farby proszkowe w swoim składzie zawierają komponenty blokujące reakcje elektrochemiczne, co przyczynia się do dodatkowej ochrony antykorozyjnej.