Loader
Malowanie proszkowe - na czym polega? - Malowanie proszkowe
malowanie proszkowe felg

Malowanie proszkowe

Profesjonalna usługa malowania proszkowego różnego rodzaju konstrukcji stalowych i aluminiowych

malowanie proszkowe ogrodzen

Malowanie proszkowe

Malujemy: felgi, kołpaki, zderzaki, profile stalowe i aluminiowe, bramy, furtki, balustrady i inne elementy ogrodzenia w pełnej gamie kolorów RAL.

Malowanie proszkowe – na czym polega?

Malowanie proszkowe- na czym polega?

Malowanie proszkowe to niewątpliwie najbardziej efektywna metoda zabezpieczenia powierzchni metalowych przed działaniem różnych niekorzystnych czynników oraz nadania im dowolnego koloru z szerokiej palety barw RAL.

Sama metoda jest prosta w opisie, ale jej prawidłowe wykonanie wymaga wprawy i fachowego sprzętu. Polega to na naniesieniu farby proszkowej na malowaną powierzchnię metodą natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Naelektryzowane cząstki farby proszkowej przylegają do powierzchni malowanej konstrukcji. Następnie konstrukcję rozgrzewa się do temp. 140-200 stopni Celsjusza w specjalnych piecach. Pod wpływem wysokiej temperatury cząsteczki farby topią się i następuje ich polimeryzacja.

Tworząca się w tym procesie powłoka kolorowa jest bardzo trwała i jednolita. Warto podkreślić wysoką efektywność tej metody. Doskonale zabezpiecza przed korozją elementy takie jak felgi, które z racji warunków eksploatacji są szczególnie narażone na ryzyko uszkodzeń mechanicznych i chemicznych. Podobnie malowane proszkowo bramy i przęsła z pewnością dłużej zachowają swoje walory estetyczne i użytkowe.