Loader
Malowanie proszkowe - na czym polega? - Malowanie proszkowe
malowanie proszkowe felg

Malowanie proszkowe

Profesjonalna usługa malowania proszkowego różnego rodzaju konstrukcji stalowych i aluminiowych

malowanie proszkowe ogrodzen

Malowanie proszkowe

Malujemy: felgi, kołpaki, zderzaki, profile stalowe i aluminiowe, bramy, furtki, balustrady i inne elementy ogrodzenia w pełnej gamie kolorów RAL.

Malowanie proszkowe – na czym polega?

Malowanie proszkowe- na czym polega?

Jeżeli chcemy trwale pokryć farbą metalowe elementy konstrukcyjne, a jednocześnie zapewnić im ochronę przed niekorzystnym działaniem różnych czynników, wybierzmy metodę malowania natryskowego. Tylko dzięki niej malowana powierzchnia uzyska idealne i dokładne pokrycie cząsteczkami farby, które utworzą skuteczną barierę ochronną. To szczególnie ważne w przypadku takich elementów jak felgi samochodowe, ramy motocykli czy rowerów, części maszyn, które z racji warunków użytkowania, są stale narażone na działanie wody, błota, kurzu i środków chemicznych. Malowanie proszkowe to  niewątpliwie najbardziej efektywna metoda zabezpieczenia przed tymi czynnikami. Jednocześnie, dzięki szerokiej gamie dostępnych kolorów i faktur, możemy uzyskać ich estetyczny wygląd, co w przypadku malowanych proszkowo bram, przęseł, furtek, ma duże znaczenie.

Malowanie proszkowe- na czym polega

Powierzchnie przeznaczone do malowania natryskowego wymagają odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim dokładnie odczyszczamy je z brudu, rdzy i pozostałości poprzednich powłok. Malowanie czy lakierowanie proszkowe polega na naniesieniu na malowaną powierzchnię farby w postaci proszku metodą natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Cząsteczki farby posiadają ładunek elektryczny przeciwny do uziemionego elementu malowanego, dzięki czemu są do niego przyciągane. Gwarantuje to osadzenie cząsteczek farby na całej powierzchni. Nawet konstrukcje o skomplikowanych kształtach, z dużą ilością trudno dostępnych do malowania miejsc, będą dokładnie pokryte warstwą farby. Kolejnym, bardzo ważny etap malowania to utwardzenie powłoki. Proces ten przeprowadzamy w specjalnych piecach, gdzie malowany element  wygrzewamy w temperaturze 140-200°C. Pod wpływem wysokiej temperatury cząsteczki farby topią się, następuje ich polimeryzacja, co skutkuje powstaniem bardzo trwałej powłoki lakierniczej.

Malowanie proszkowe- zalety

Tworząca się tym procesie powłoka jest bardzo zarówno trwała, jak i jednolita. Doskonale zabezpiecza ona przed korozją elementy takie jak np. felgi, ramy motocykli itp. Podobnie malowane proszkowo bramy i przęsła z pewnością dłużej zachowają swoje walory estetyczne i użytkowe. Malowanie proszkowe jest metodą malowania godną polecenia.  Świetnie sprawdzi się szczególnie dla takich elementów jak felgi, bramy przęsła, furtki, balustrady, ramy rowerowe czy motocyklowe, części konstrukcyjne maszyn. Dzięki technologii i wysokiej jakości farb proszkowych malowane powłoki mają doskonałe zabezpieczenie i wyglądają estetycznie.