Loader
Malowanie proszkowe - dlaczego jest najlepsze - Malowanie proszkowe
malowanie proszkowe felg

Malowanie proszkowe

Profesjonalna usługa malowania proszkowego różnego rodzaju konstrukcji stalowych i aluminiowych

malowanie proszkowe ogrodzen

Malowanie proszkowe

Malujemy: felgi, kołpaki, zderzaki, profile stalowe i aluminiowe, bramy, furtki, balustrady i inne elementy ogrodzenia w pełnej gamie kolorów RAL.

Malowanie proszkowe – dlaczego jest najlepsze

Malowanie proszkowe- najlepsza metoda krycia farbą

Malowanie proszkowe to obecnie jedna z najlepszych metod stosowanych zarówno do nadawania koloru malowanym powierzchniom jak i do zabezpieczania ich przed niekorzystnym wpływem różnych czynników. Farby proszkowe są powszechnie wykorzystywane do malowania elementów stalowych, aluminiowych czy ocynkowanych takich jak felgi, ramy, fragmenty maszyn, duże stalowe elementy konstrukcyjne, profile, bramy ogrodzenia itp.

Jakość powłoki

Malowanie proszkowe, dzięki technologii nakładania, gwarantuje uzyskanie powierzchni idealnie pokrytej farbą, bez zacieków i odprysków. Uzyskujemy dzięki temu nie tylko estetyczny wygląd. Taka powierzchnia jest doskonale zabezpieczona przed uszkodzeniami będącymi wynikiem działania wszelkiego rodzaju niekorzystnych czynników atmosferycznych, chemicznych i mechanicznych, na jakie narażone są często elementy typu felgi, ramy czy stalowe elementy ogrodzeń. Warstwę farby nałożoną metodą natrysku trudniej uszkodzić niż tę malowaną tradycyjnie. Dodatkowo malowanie proszkowe pozwala pokryć farbą konstrukcje o skomplikowanych kształtach, z trudno dostępnymi miejscami, gdzie zwykły pędzel nie miałby szans…

Malowanie proszkowe i oszczędność

Metoda malowania proszkowego pozwala w 100% wykorzystać farbę. Proszek, który nie przyczepi się do malowanej powierzchni, można ponownie zebrać i wykorzystać do kolejnego malowania. Ta metoda pozwala nam także oszczędzić czas.  Już po jednokrotnym nałożeniu farby uzyskujemy powłokę, której grubość 60-80 µm pozwala zamaskować niedoskonałości obróbki materiału. Taka grubość powłoki przy tradycyjnym malowaniu wymagałaby kilkukrotnego malowania, co pociągałoby zużycie większej ilości farby. Koszt malowania proszkowego i metodą tradycyjną jest porównywalny. Natomiast jakość uzyskanej powłoki, oszczędność czasu i nakładu pracy zdecydowanie przemawia za malowaniem natryskowym.

Ekologia

Metoda malowania proszkowego jest przyjazna dla środowiska. Zarówno w czasie produkcji farb proszkowych jak i w trakcie ich nakładania nie są używane żadne rozpuszczalniki. To gwarancja bezpieczeństwa i dla wykonujących ją fachowców i dla środowiska. Proces nakładania powłoki i jej wypalania zachodzi w zamkniętym obiegu.  Nie występuje tu emisja żadnych zanieczyszczeń do atmosfery. Farby proszkowe posiadają odpowiednie atesty które umożliwiają powszechne i bezpieczne ich stosowanie.  Postępujący rozwój technologii ich produkcji pozwala uzyskać coraz szerszą gamę kolorów i efektów malowanej powierzchni.