Loader
Malowanie proszkowe felg - Malowanie proszkowe
malowanie proszkowe felg

Malowanie proszkowe

Profesjonalna usługa malowania proszkowego różnego rodzaju konstrukcji stalowych i aluminiowych

malowanie proszkowe ogrodzen

Malowanie proszkowe

Malujemy: felgi, kołpaki, zderzaki, profile stalowe i aluminiowe, bramy, furtki, balustrady i inne elementy ogrodzenia w pełnej gamie kolorów RAL.

Malowanie proszkowe felg

Malowanie proszkowe felg

Malowanie proszkowe felg – to obecnie najbardziej popularna metoda malowania obręczy kół, która pozwala przywrócić ich pierwotny połysk. Renowacja zaś tego rodzaju części jest zdecydowanie bardziej korzystnym od strony ekonomicznej rozwiązaniem, aniżeli zakup nowych felg. Dzięki metodzie lakierowania na sucho likwidujemy wszelkie ogniska rdzy i co najważniejsze zabezpieczamy powierzchnię przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. A jak wiadomo koła samochodu w zależności od pory roku mają styczność z wodą, niskimi oraz wysokimi temperaturami, różnymi opadami czy nawet solą drogową. Wszystkie wymienione czynniki mają niekorzystny wpływ na nasze auto, w tym felgi. Pozostają jeszcze czynniki mechaniczne, takie jak na przykład odpryski kamyków. Dlatego też nowoczesna technologia lakiernictwa jest w stanie skutecznie i na długo zabezpieczyć malowaną powierzchnię przed szkodliwym wpływem środowiska.

Proces malowania proszkowego felg – krótki opis

Pierwszym etapem procesu malowania jest bardzo dokładne oczyszczenie powierzchni, a ściślej ujmując – piaskowanie felg (więcej na temat znajdą Państwo w zakładce Aktualności). Drobno zmielone ziarenka piasku docierają nawet w najtrudniejsze zakamarki, stąd też mamy pewność i gwarancję uzyskania perfekcyjnie czystej powierzchni. Po usunięciu starego lakieru oraz rdzy przechodzimy do nałożenia warstwy podkładowej. Następnie przy pomocy odpowiednich urządzeń natryskowych następuje równomierne nanoszenie farby proszkowej, której drobinki są naładowane elektrostatycznie przeciwnie niż materiał felgi. To właśnie dzięki oddziaływaniom elektrostatycznym cząsteczki proszku utrzymują się na malowanej powierzchni. W końcowym etapie renowacji następuje nagrzewanie elementu w bardzo wysokiej temperaturze, którą uzyskujemy w specjalnym piecu. W tym miejscu zachodzi reakcja polimeryzacji i zespolenie farby z materiałem felgi. Wytworzona w ten sposób powłoka posiada znakomite właściwości i parametry wytrzymałościowe i odpornościowe.