Loader
Malowanie felg metodą proszkową - Malowanie proszkowe
malowanie proszkowe felg

Malowanie proszkowe

Profesjonalna usługa malowania proszkowego różnego rodzaju konstrukcji stalowych i aluminiowych

malowanie proszkowe ogrodzen

Malowanie proszkowe

Malujemy: felgi, kołpaki, zderzaki, profile stalowe i aluminiowe, bramy, furtki, balustrady i inne elementy ogrodzenia w pełnej gamie kolorów RAL.

Malowanie felg metodą proszkową

Malowanie felg

Nasz samochód pięknie wygląda po wyjeździe z myjni? Błyszczy nawoskowana karoseria, w czystych szybach odbija się niebo i tylko zniszczone felgi psują obraz doskonałej całości… Może i wprawne oko mechanika czy lakiernika dostrzeże tu i ówdzie rysy i wgniecenia na karoserii, może  dostrzeże  drobne ogniska rdzy…  Zły stan felg zauważy każdy. Zniszczone felgi samochodu są jak brudne buty ubrane do garnituru… Nie wygląda to dobrze i nie świadczy dobrze o właścicielu. Nie zapominajmy więc o felgach i zadbajmy o ich estetyczny wygląd.

Felgi jako część koła, są szczególnie narażone na mechaniczne uszkodzenia wynikające z warunków użytkowania. Odpryskujące spod kół kamienie czy otarcia o krawężniki uszkadzają powłokę, mającą nie tylko spełniać funkcję estetyczną, ale przede wszystkim ochronną. Jej uszkodzenie to brama dla korozji. Nie dopuszczajmy do tego.

Malowanie proszkowe to najskuteczniejszy sposób przywrócenia felgom naszego auta dawnej świetności. Nie tylko poprawi ich wygląd, ale przede wszystkim zlikwiduje ogniska rdzy, jeśli takowe się pojawiły i zabezpieczy przed korozją. Felgi po takiej renowacji będą wyglądać jak nowe.

Renowacja felg to wciąż tańsze rozwiązanie niż zakup nowych. Oryginalne nowe felgi kosztują naprawdę sporo, a dostępne tańsze zamienniki nigdy nie będą tak trwałe. Odnowione metodą malowania proszkowego felgi w niczym nie ustępują nowym, a koszt malowania nie odchudzi nadmiernie naszego portfela, zaś uzyskany efekt nowości zadowoli każdego posiadacza auta.

Jak wygląda malowanie felg?

Pierwszy etap to dokładne umycie felg myjką ciśnieniową w celu usunięcia błota, piasku, grubszych odprysków rdzy i innych zanieczyszczeń. Następnie odtłuszczamy powierzchnie przeznaczona do dalszej obróbki. Kolejny etap to piaskowanie. Służy ono usunięciu starej powłoki lakierniczej wraz z pozostałościami rdzy.  Czystą powierzchnię poleruje się, aby uzyskać idealną gładkość i zniwelować ewentualne wgniecenia czy zadrapania. Kolejny etap to pokrycie malowanej felgi środkiem antykorozyjnym. Na tak zabezpieczona felgę możemy teraz nanieść farbę w wybranym kolorze metodą natrysku elektrostatycznego. Pomalowana felgę umieszcza się w piecu, gdzie w temp. 180-200 °C następuje polimeryzacja i utwardzenie powłoki. Gotowe felgi można dodatkowo pokryć warstwą lakieru bezbarwnego, będącą dodatkowym zabezpieczeniem świeżej powłoki. Tak odrestaurowana felga będzie nam służyć kolejne lata, a wizualny efekt nowości będzie cieszył oko posiadacza auta.